Media en Cultuur - 13 mei 2025 om 11:09

Gérard Depardieu krijgt voorwaardelijke celstraf van 18 maanden

De Franse acteur Gérard Depardieu heeft dinsdag in de rechtbank van Parijs een voorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden gekregen. De 76-jarige acteur is in zijn eerste zaak schuldig bevonden aan aanranding.

Depardieu wordt door tientallen vrouwen beschuldigd van seksueel wangedrag. Ook wordt hij verdacht van verkrachting.

De acteur is schuldig bevonden aan aanranding van een nu 54-jarige vrouw en een 34-jarige vrouw. De vrouwen waren respectievelijk decorontwerper en assistent-regisseur bij de film Les volets verts van Jean Becker, waarin Depardieu speelde.

Het Openbaar Ministerie eiste eind maart een voorwaardelijke gevangenisstraf van achttien maanden, een boete van 20.000 euro en een schadevergoeding voor de slachtoffers.

Depardieu wordt nu opgenomen in het register van zedendelinquenten, zoals het Openbaar Ministerie had gevraagd.

Bron: BuzzE