

Songfestivalbaas noemt lekken beelden halve finale ‘triest’
De European Broadcasting Union (EBU) betreurt het dat alle beelden van de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival door een lek al op straat liggen. “Het is triest dat mensen zoiets doen, maar het laat ook zien hoe groot de vraag is”, zei songfestivaldirecteur Martin Green dinsdag tijdens een persconferentie in Basel.
De optredens werden maandag gelekt via sociale media. Volgens Green is de EBU erin geslaagd om het overgrote deel offline te halen. “Ons cyberbeveiligingsteam en onze advocaten zijn er nog mee bezig.”
Het lek ontstond vermoedelijk doordat beelden maandagavond met de internationale jury’s werden gedeeld. “We moeten een signaal uitzenden naar de jury’s tijdens die shows”, legde Green uit. Omdat de technologie bij de verschillende landen verschilt, kan het zijn dat mensen “kunnen inbreken”.
“Met technologie is het helaas zo dat als iemand het echt, echt, wil doen, ze het ook zullen doen”, vervolgde Green. “Dus ons verzoek is: doe het alsjeblieft niet. Wij blijven proberen om de beveiliging verder aan te scherpen. Nogmaals, als je op deze schaal werkt, met zoveel verschillende landen, is het een van die dingen die kunnen gebeuren.”
Bron: BuzzE
Laatste nieuws



