
Tientallen aanhoudingen na kindermisbruikonderzoek Frankrijk
PARIJS (ANP/AFP) – De Franse autoriteiten hebben deze week 55 mannen opgepakt bij een optreden tegen een vermeend pedofielennetwerk. Ze worden verdacht van het bezitten, verspreiden en bekijken van beelden van “kinderen onder de 10 jaar”, meldt de Franse overheidsdienst OFMIN. Onder de verdachten zijn een priester, een medische hulpverlener en een muziekdocent.
“Het heeft tien maanden onderzoek gekost om deze kindermisbruikers op te sporen”, zei de operationeel directeur van het kantoor, dat belast is met de aanpak van kindermisbruik. “Tien maanden van undercoverwerk, waarbij duizenden berichten werden uitgewisseld en pedofiele afbeeldingen werden geanalyseerd en opgespoord door een speciale taskforce bij de OFMIN.”
De grote operatie begon afgelopen zomer, nadat vermeende kindermisbruikers waren opgepakt die ook beelden via Telegram zouden hebben verspreid. De verdachten die nu zijn opgepakt, zijn tussen de 25 en 75 jaar. De aanhoudingen vonden plaats op meerdere plekken in het land.
Bron: ANP
Laatste nieuws


