Economie - 22 mei 2025 om 15:44

ManUnited zakt op Wall Street na verlies Europa League-finale

NEW YORK (ANP) – Manchester United zakte donderdag 5,8 procent op de aandelenbeurzen in New York. De Britse voetbalclub, die een notering heeft op Wall Street, verloor woensdag de Europa League-finale van zijn Engelse rivaal Tottenham Hotspur. Door de nederlaag loopt United een plek in de lucratieve UEFA Champions League van volgend seizoen mis. United kent een slecht seizoen in de Engelse competitie en speelt volgend seizoen waarschijnlijk helemaal geen Europees voetbal. Dat heeft mogelijk gevolgen voor de kaartverkoop, commerciële deals en het vermogen van de club om nieuwe spelers aan te trekken.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend, na de zware koersverliezen een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent lager op 41.768 punten. De brede S&P 500-index zakte 0,1 procent tot 5840 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent tot 18.887 punten.

De Dow zakte een dag eerder 1,9 procent door zorgen over de Amerikaanse overheidsfinanciën. President Donald Trump wil forse belastingverlagingen door het Congres loodsen, waardoor het enorme begrotingstekort verder dreigt op te lopen. De rentes op Amerikaanse staatsobligaties, ofwel de vergoeding die investeerders eisen op leningen, liepen daardoor op.

Belastingverlagingswet

Snowflake werd ruim 10 procent meer waard. Het cloudbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan voorzien en verhoogde de omzetverwachting voor het hele boekjaar. Urban Outfitters maakte een koerssprong van bijna 23 procent, na beter dan verwachte kwartaalresultaten van de kledingverkoper.

Zonne-energiebedrijven stonden onder druk. Zo zakte First Solar 4,8 procent doordat Trumps belastingverlagingswet naar verwachting een einde zal maken aan een aantal subsidies voor groene energie. Lumen Technologies steeg 10,5 procent. Telecomconcern AT&T (plus 0,3 procent) neemt vrijwel alle glasvezelactiviteiten van het bedrijf over voor 5,75 miljard dollar.

Stablecoins

Cryptobeurs Coinbase klom 3,4 procent dankzij de aanhoudende opmars van de bitcoin. De grootste cryptomunt ter wereld bereikte een nieuw recordniveau van ruim 111.000 dollar door optimisme over de komst van nieuwe regelgeving in de VS voor stablecoins. Dat zijn digitale munten waarvan de waarde is gekoppeld aan traditioneel geld zoals de dollar of bijvoorbeeld goud.

Bron: ANP