

Buitenland - 23 mei 2025 om 03:41
Schutter Joods Museum in Washington aangeklaagd voor moord
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) – De 31-jarige man die ervan wordt verdacht vandaag een jong stel te hebben doodgeschoten bij het Capital Jewish Museum in Washington, wordt aangeklaagd voor moord. Er wordt onderzocht of hij werd gemotiveerd door haat en terrorisme. Dat zei waarnemend openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdagavond.
Voor zijn daad kan de verdachte, een man uit Chicago, ter dood worden veroordeeld. Hij werd meteen na de schietpartij aangehouden en heeft volgens de politie bekend. Hij kwam een dag voor het gebeurde met het vliegtuig uit Chicago naar Washington.
Het hoofd van de FBI, Kash Patel, heeft de dodelijke aanval als een “daad van terreur” betiteld. De slachtoffers waren medewerkers van de Israëlische ambassade.
Bron: ANP
Laatste nieuws



