Economie - 13 juni 2025 om 09:55

FNV: staking interieurbouwers en meubelmakers op 24 juni

UTRECHT (ANP) – Meubelmakers en interieurbouwers in het hele land leggen 24 juni het werk neer, meldt FNV. De staking volgt op vijf regionale werkonderbrekingen uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao. De details van de staking worden volgende week bekendgemaakt.

De onderhandelingen over een nieuwe cao, die volgens FNV geldt voor ruim 18.000 werknemers, begonnen in oktober vorig jaar. De eerste werkonderbreking vond plaats op 19 mei in Winterswijk, gevolgd door acties bij bedrijven in onder meer Bergen op Zoom, Wolvega en Helmond.

FNV eist onder meer een loonsverhoging van 7 procent. Werkgevers, verenigd in branchevereniging CBM, bieden 3,75 procent. Daarnaast wil de vakbond afspraken maken over verschillende arbeidsvoorwaarden, waaronder thuiswerken en een zwaarwerkregeling voor mensen die eerder met pensioen willen.

‘Vakmensen’

CBM vertegenwoordigt honderden bedrijven. Het gaat dan onder meer om fabrikanten die seriematig stoelen, kasten en banken maken, maar ook om maatwerk voor kantoren, horeca en particulieren. Als de staking doorgaat, kan dat volgens een woordvoerder mogelijk leiden tot een langere levertijd voor klanten.

FNV-bestuurder Thérèse Beurskens vindt het ontzettend pijnlijk voor klanten. Maar volgens haar is het belangrijk dat mensen weten wie hun meubels maken. “Het zijn vakmensen die we niet de tent uit moeten jagen”, betoogt Beurskens. “Steeds meer jongeren stromen de sector uit, straks hebben we geen meubelmakers en interieurbouwers meer over. Het is tijd dat er verantwoordelijkheid wordt genomen.”

Bron: ANP