

Website Consumentenbond plat door drukte massaclaim Booking.com
DEN HAAG (ANP) – De website van de Consumentenbond lag donderdag tijdelijk plat, door de grote drukte van mensen die zich willen aanmelden voor de massaclaim tegen Booking.com. Dat bevestigde een woordvoerster na berichtgeving door verschillende media. Inmiddels is de website wel weer bereikbaar.
De woordvoerster zei dat er in de ochtend een enorme piek te zien was van het verkeer op de site. Ze riep mensen daarom op om zich later aan te melden om zo overbelasting te voorkomen. Volgens haar is het belangrijk dat zoveel mogelijk mensen meedoen om zo maximale druk op Booking uit te kunnen oefenen met de massaclaim.
De organisatie maakte donderdagochtend bekend samen met de stichting Consumenten Competition Claims (CCC) een claimprocedure tegen Booking te beginnen om kunstmatig hoge hotelprijzen. De bekende hotelboekingsite heeft volgens de organisaties jarenlang concurrentieregels geschonden, en daarom zou een vergoeding voor consumenten op zijn plaats zijn.
Honderden miljoenen euro’s
De organisaties zeggen dat de schade tientallen tot honderden euro’s per consument kan bedragen. In totaal gaat het om honderden miljoenen euro’s, aldus claimclubs. Ze stellen dat alle Nederlandse consumenten die vanaf 1 januari 2013 minimaal één keer een hotelkamer hebben geboekt via Booking, schade hebben geleden.
Volgens de Consumentenbond behoren niet alleen mensen die bij Booking zelf boekten tot de gedupeerden. Ook mensen die hebben geboekt via andere hotelboekingsites zoals Agoda en Expedia kunnen zich aanmelden, evenals mensen die via de website van een hotel zelf kamers reserveerden. Door het handelen van Booking zouden hun prijzen eveneens hoger kunnen zijn uitgekomen.
Een woordvoerder die optreedt namens Booking zegt nog op een reactie van het bedrijf te wachten.
Bron: ANP
Laatste nieuws



