Buitenland - 29 juni 2025 om 09:03

Iran: tientallen doden door Israëlische aanval op Evin-gevangenis

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) – Een Israëlische luchtaanval op de Evin-gevangenis in Teheran heeft deze maand aan zeker 71 mensen het leven gekost, melden de Iraanse autoriteiten. Het zou onder meer gaan om medewerkers, omwonenden, gevangenen en bezoekende familieleden van gedetineerden.

Israël bestookte de beruchte gevangenis tijdens de luchtoorlog met Iran. Iran had al laten weten dat een administratief gebouw was beschadigd en dat er slachtoffers waren. Gevangenen zouden zijn overgebracht naar andere detentiecentra.

In Evin waren onder meer politieke gevangenen en buitenlanders opgesloten, onder wie ook Fransen. Frankrijk uitte na de aanval kritiek en zei dat die burgers in gevaar waren gebracht.

De luchtoorlog tussen Israël en Iran begon op 13 juni en wordt ook wel de ‘Twaalfdaagse Oorlog’ genoemd. Ook de Verenigde Staten raakten betrokken en bombardeerden nucleaire installaties in Iran. De strijd eindigde nadat een bestand was gesloten.

Bron: ANP