Beatles en Stones tussen vroege Grammy-winnaars
The Beatles en The Rolling Stones zitten dit jaar tussen de vroege winnaars bij de uitreiking van de Grammy Awards, de belangrijkste muziekprijzen ter wereld. Beide legendarische groepen kregen een prijs in de zogenoemde Premiere Ceremony, een show voorafgaand aan de hoofduitreiking.
The Stones wonnen een Grammy in de categorie Best Rock Album voor Hackney Diamonds en met het nummer Now And Then wonnen The Beatles in de categorie Best Rock Performance. De groep bracht het nummer eind 2023 uit met hulp van kunstmatige intelligentie op basis van een demo van de in 1980 overleden John Lennon.
Zijn zoon Sean Ono Lennon kwam de Grammy, de eerste voor The Beatles in 28 jaar, ophalen. Hij noemde de groep “de beste band aller tijden”. “Ik zou willen zeggen: laat The Beatles aan je kinderen horen. We kunnen het ons niet veroorloven dat de wereld The Beatles vergeet. We hebben hun muziek nodig”, zei hij in zijn dankwoord.
Andere vroege winnaars waren onder anderen Sierra Ferrell (4 Grammy’s), Kendrick Lamar (3), Sabrina Carpenter en Charli XCX (2).
Beyoncé maakt zondagnacht met elf nominaties de meeste kans om in de prijzen te vallen. De 43-jarige zangeres verzilverde al één nominatie door de Grammy voorBest Country Duo/Group Performance te winnen.
Bron: BuzzE