

Medisch specialisten: gebrekkige data gevaar voor patiënt
UTRECHT (ANP) – Vrijwel alle medisch specialisten in Nederland ervaren in hun werk problemen met de beschikbaarheid van patiëntgegevens. De Federatie Medisch Specialisten (FMS) heeft ruim 1100 specialisten hierover ondervraagd en 95 procent zegt hier last van te hebben. Bijna de helft van de respondenten heeft dagelijks te maken met “gebrekkige databeschikbaarheid”.
“Medisch specialisten lopen dagelijks vast in ICT-systemen die niet goed met elkaar communiceren. Dit belemmert niet alleen hun werk, maar zet ook de patiëntveiligheid onder druk”, waarschuwt de artsenorganisatie. De FMS wijst erop dat hierdoor onder meer fouten kunnen ontstaan met medicatie. Ook kan het leiden tot onnodige herhalingen van onderzoeken en behandelingen.
Specialisten geven aan dat ze zich vaak in allerlei bochten moeten wringen om bij gegevens van andere zorgverleners te komen. Van de ondervraagden vindt 79 procent dat die niet op een gebruiksvriendelijke manier inzichtelijk zijn. Dat wordt ook duidelijk uit voorbeelden van situaties die artsen instuurden.
“Patiënt uit ander ziekenhuis met zelfde epd (elektronisch patiëntendossier, red.) komt op onze ic met een lege status. Gegevens uitwisselen lukt alleen met heel veel klikken en het overtypen van pdf-jes”, schreef een van de ondervraagden. Een ander meldt dat een operatie “enorme vertraging” opliep doordat de behandelaars hersenscans van de patiënt “maar niet kregen”.
“Het operatierisico werd lager ingeschat omdat eerder delier bij patiënt en slechte reactie op antipsychotica niet bekend waren”, klinkt een ander voorbeeld.
De FMS hield vijf jaar geleden een soortgelijke peiling. Bestuurslid Iris Verberk concludeert gefrustreerd dat specialisten “nog steeds met dezelfde problemen kampen”. Ze hebben er geen vertrouwen in dat softwareleveranciers het gaan oplossen en willen dat minister Fleur Agema (Volksgezondheid) ingrijpt. Zij moet “afdwingen dat systemen met elkaar kunnen praten”, vindt de FMS.
Het ministerie van Volksgezondheid werkt hard om problemen rond patiëntgegevens te verhelpen, reageert een van Agema’s woordvoerders. “Het is alleen geen eenvoudige en kleine klus.”
Bron: ANP
Laatste nieuws



