Media en Cultuur - 19 april 2025 om 09:25

Liza Minnelli krijgt oeuvreprijs tijdens RuPaul’s Drag Race

Actrice Liza Minnelli heeft vrijdagavond tijdens de finale van het 17e seizoen van RuPaul’s Drag Race een oeuvreprijs gekregen voor haar grote betekenis voor de lhbti-gemeenschap en dragqueens. De 79-jarige Minnelli heeft al jaren een slechte gezondheid en verschijnt niet vaak meer in het openbaar.

De ‘Giving Us Lifetime Achievement Award’ ging eerder naar modeontwerper Bob Mackie en filmpersonage Elvira, Mistress of the Dark. Het is niet de eerste prijs voor Minnelli. De actrice, die doorbrak met de film Cabaret, staat zelfs in het korte rijtje artiesten die een Emmy, een Grammy, een Oscar en een Tony wonnen, de zogenoemde EGOT-lijst.

Minnelli is een dochter van actrice Judy Garland en regisseur Vincente Minnelli. Haar lange carrière kende veel pieken en dalen. Na de dood van haar moeder in 1969 verloor zij zich in drank en drugs en kampte de actrice met financiële problemen. Maar Minnelli kwam er weer bovenop en wist zich meerdere malen terug te vechten in de spotlights.

Haar laatste grote publieke optreden was bij de Oscars van 2022, toen zij in een rolstoel op het podium verscheen en een staande ovatie kreeg.

Bron: BuzzE