

Trump eist renteverlaging: ‘meneer Te Laat’ moet nu ingrijpen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) – De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwde maandag dat de economie in de Verenigde Staten mogelijk zal vertragen als de Federal Reserve niet onmiddellijk overgaat tot het verlagen van de rente. Het is de zoveelste uithaal van Trump richting Fed-voorzitter Jerome Powell.
In een bericht op sociale media stelde Trump dat er “bijna geen sprake kan zijn van inflatie” vanwege dalende energie- en voedselprijzen. “Maar de economie kan WEL vertragen, tenzij meneer ‘Te Laat’, een grote verliezer, de rente NU verlaagt,” schrijft de president, verwijzend naar Powell.
Hoewel de olieprijzen inderdaad zijn gedaald, blijkt uit inflatiecijfers van maart dat de gemiddelde supermarktprijzen 2 procent hoger liggen dan een jaar geleden, en bijna een half procent zijn gestegen vergeleken met de voorgaande maand. Trump uitte herhaaldelijk kritiek op de voorzitter van de centrale bank en suggereerde dat hij Powell voortijdig uit zijn functie kan ontheffen.
Bron: ANP
Laatste nieuws



