

COA vraagt acht provincies om noodopvang voor 2600 asielzoekers
DEN HAAG (ANP) – Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) vraagt acht provincies om in totaal 2600 noodopvangplekken voor asielzoekers te vinden. De organisatie is niet zeker dat er eind juli voldoende opvangplekken in Nederland zijn.
De oproep is gestuurd naar Gelderland, Limburg, Noord-Brabant, Noord-Holland, Overijssel, Utrecht, Zeeland en Zuid-Holland. Die hebben eerder niet voldaan aan de aantallen opvangplekken die ze op grond van de spreidingswet moesten regelen. Het COA vraagt ze “om met ons mee te denken over mogelijke oplossingen om spoedig per provincie 325 extra noodopvangplekken samen met ons te realiseren”.
In een brief aan de provincies schrijft het COA te willen “voorkomen dat we tegen die tijd gemeenten met spoedvragen moeten overvallen”. Daarom vraagt het orgaan “nu al de medewerking van u en uw gemeenten om binnen uw provincie 325 plekken te realiseren op een noodopvanglocatie”.
Oud-minister Marjolein Faber (Asiel) had gevraagd om 101.500 opvangplekken te vinden op grond van de spreidingswet. De termijn daarvoor verliep op 1 juli. Gemeenten hadden 74.500 opvangplekken geregeld. Bijna driekwart van de gemeenten voldeed volgens het COA “geheel of deels”. Van de provincies hadden alleen Groningen, Friesland, Drenthe en Flevoland genoeg opvangplekken gerealiseerd.
Bron: ANP
Laatste nieuws



