

Veldkamp deelt zorgen om inperking anticorruptiediensten Oekraïne
DEN HAAG (ANP) – Met de inperking van de onafhankelijkheid van twee belangrijke Oekraïense anticorruptiediensten, raakt toetreding van het land tot de Europese Unie verder uit zicht. Daarvoor waarschuwt demissionair minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken, NSC) in een bericht op X.
De bewindsman reageert daarmee op een eerder bericht van Eurocommissaris Marta Kos (Uitbreiding). Zij spreekt daarin haar “ernstige zorg” uit over een door het Oekraïense parlement aangenomen wet die twee tot dusver onafhankelijke diensten die corruptie bestrijden, onder direct gezag van de overheid plaatst.
Veldkamp valt haar bij. Hij noemt de instituties die corruptie tegengaan “vitaal” voor de hervormingen die nodig zijn, wil Oekraïne in de toekomst aanspraak kunnen maken op een EU-lidmaatschap. “Hen aan banden leggen zou een aanzienlijke terugval zijn”, vindt de minister.
Bron: ANP
Laatste nieuws



