Binnenland - 18 juni 2025 om 14:46

VVMC schort verdere stakingen op het spoor op na eindbod NS

TILBURG (ANP) – VVMC gaat het cao-eindbod van de NS voorleggen aan de leden, meldt voorzitter Wim Eilert van de spoorvakbond. VVMC schort verdere acties op het spoor als gevolg hiervan de komende tijd op. Vakbonden hielden sinds 6 juni vier stakingsdagen bij de NS.

VVMC is de grootste vakbond bij de NS, die eerder woensdag een laatste cao-bod deed. Het spoorbedrijf wil onder andere de lonen sterker verhogen dan eerder. Ook komt er een verbeterde regeling voor zwaar werk. Medewerkers die dertig jaar of langer zwaar werk hebben gedaan bij de NS, kunnen dan drie jaar eerder stoppen met werken.

Eerder op woensdag liet CNV ook al weten het eindbod van de NS voor te leggen aan de vakbondsleden. Het is nog niet bekend wat FNV gaat doen.

De vakbonden hebben sinds het klappen van het cao-overleg in totaal vier keer het werk neergelegd. De eerste staking vond plaats op 6 juni in de regio Midden. Omdat die het gebied beslaat rond Utrecht, een belangrijke spil in het spoornet, konden in het hele land geen NS-treinen rijden. Ook op 10 juni moest de NS de dienstregeling landelijk schrappen als gevolg van de staking in de gehele Randstad.

De overige stakingsdagen, op 13 juni en afgelopen dinsdag, waren wel regionaal. Zo werd op die eerste dag niet gewerkt door NS-personeel in het noorden en zuiden van Nederland. Dinsdag legde het spoorpersoneel in de regio’s Noordwest en Oost het werk neer. Hoewel deze stakingen regionaal waren, hadden deze ook gevolgen voor de dienstregeling in de rest van het land.

Bron: ANP