

Dood van vijf meisjes overstroomd zomerkamp Texas bevestigd
HOUSTON (ANP) – Van vijf meisjes in een zomerkamp in de Amerikaanse staat Texas dat door een vloedgolf werd getroffen, is inmiddels de dood bevestigd. Nog steeds worden kampeerders vermist na de overstroming van Camp Mystic, een christelijk vakantiekamp voor meisjes in Hunt in Kerr County. Volgens NBC gaat het om elf meisjes en een begeleider.
In totaal zijn door de watersnood in Midden-Texas zeker 59 mensen, onder wie 21 kinderen, om het leven gekomen, de meesten in Kerr County. De gouverneur van Texas, Greg Abbott, riep zondag uit tot gebedsdag in de hele staat. Hij beschreef de verwoesting van Camp Mystic langs de rivier Guadalupe als afschuwelijk, “zoals ik nog nooit bij een natuurramp heb gezien.”
Het water steeg tot aan de top van de hutten waarin de jonge vakantiegangers verbleven. “We zullen niet stoppen voordat we elk meisje hebben gevonden dat in die hutten zat”, zwoer Abbott. De metershoge vloedgolf was ontstaan door hevige regenval.
De Amerikaanse president Donald Trump riep de overstroming uit tot grote ramp zodat de hulpverleners “onmiddellijk de middelen krijgen die ze nodig hebben”. In een verklaring op zijn platform Truth Social wees hij op de families die “een onvoorstelbare tragedie” moeten doorstaan. Hij beloofde dat zijn regering nauw blijft samenwerken met de autoriteiten ter plekke. Hij benadrukte dat er inmiddels 850 mensen zijn gered.
Bron: ANP
Laatste nieuws


