Buitenland - 14 mei 2025 om 01:19

Macron steunt referenda over sociale en economische hervormingen

PARIJS (ANP) – De Franse president Emmanuel Macron heeft zich voorstander verklaard van het houden van meerdere referenda op één dag, zodat kiezers kunnen beslissen over “belangrijke” sociale en economische hervormingen. Dat zei hij dinsdagavond laat tegen televisiezender TF1.

Hoewel hij niet in details wilde treden, benadrukte Macron dat hij openstond voor een suggestie van premier François Bayrou, die een referendum heeft voorgesteld over een plan om de Franse staatsschuld te verminderen. Referenda zouden ook sociale hervormingen als euthanasie en toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar kunnen betreffen, aldus Macron.

Macron verwierp echter het idee om immigratiekwesties aan een volksstemming te onderwerpen, ondanks herhaalde verzoeken van rechtse partijen.

Bron: ANP