

Netanyahu vindt winst Gaza belangrijker dan vrijlating gijzelaars
TEL AVIV (ANP/DPA/AFP) – De Israëlische premier Benjamin Netanyahu vindt een overwinning in de Gazastrook op Hamas belangrijker dan de vrijlating van gijzelaars. Die vrijlating is “een zeer belangrijk doel, maar er is een hoger doel”, zei hij volgens Times of Israel en andere Israëlische media.
“Het ultieme doel is de overwinning op onze vijanden en dit zullen we bereiken”, zei de premier. Hamas en andere groepen ontvoerden 251 mensen bij hun dodelijke aanval op Israël in oktober 2023. Israël zegt dat 58 mensen nog worden vastgehouden in Gaza. Volgens de Israëlische krijgsmacht zijn 34 van hen overleden.
Netanyahu deed zijn uitspraken tijdens een evenement ter gelegenheid van de Onafhankelijkheidsdag in Israël. Donderdag wordt stilgestaan bij de oprichting van de staat Israël in 1948. Israëlische media melden dat het aantal inwoners sindsdien is vertwaalfvoudigd tot bijna 10,1 miljoen.
52.400 doden in Gaza
De burgerbescherming in het door Hamas bestuurde Gaza meldde donderdagmiddag dat sinds middernacht zeker 29 mensen zijn omgekomen door Israëlische aanvallen. Acht mensen kwamen om in Khan Younis door een luchtaanval op een vluchtelingenkamp, vier door een luchtaanval in Gaza-Stad en nog eens zeventien doden vielen bij aanvallen elders in het gebied.
Volgens het Gazaanse ministerie van Volksgezondheid zijn sinds de hervatting van de Israëlische bombardementen in Gaza na het staakt-het-vuren ruim 2300 mensen omgekomen. Het totale dodental in Gaza staat op ruim 52.400. De aanval van Hamas op Israël op 7 oktober 2023 waarmee de oorlog begon, kostte ongeveer 1200 mensen het leven.
Bron: ANP
Laatste nieuws



