

Russische versterkingen aan grens Europa baren Schoof zorgen
OSLO (ANP) – Rusland is zorgelijk druk met militaire voorbereidingen aan de Europese oostgrens, zegt premier Dick Schoof. Het land legt infrastructuur aan waarmee het militairen zou kunnen aanvoeren. En de oostelijke NAVO-landen hebben last van allerlei Russische prikacties.
De NAVO en ook de inlichtingendiensten van NAVO-landen waarschuwen al langer dat Rusland binnen een paar jaar Europa zou kunnen bedreigen. Al is het nu nog druk met Oekraïne, tekenden ze daarbij doorgaans aan. Maar Schoof hoorde van de Finse president, die hij donderdag op een top in Oslo sprak, onheilspellende berichten. Zo legt Rusland in de grensstreek spoorwegen aan “voor de aanvoer van troepen en voor de opbouw van militaire bases aan de grens. Wat natuurlijk gericht is op Finland”, zei Schoof.
Er zijn al langer berichten over de versterking van Russische legerbases in de buurt van Finland en de Baltische landen. En over de aanleg van een nieuwe basis, niet ver van de Noorse grens.
Bron: ANP
Laatste nieuws



