Buitenland - 8 juli 2025 om 08:21

VK wil af van geheimhoudingsovereenkomsten na seksueel wangedrag

LONDEN (ANP) – Het Verenigd Koninkrijk beperkt het gebruik van geheimhoudingsovereenkomsten door werkgevers. Medewerkers moeten de mogelijkheid krijgen om zich uit te spreken over seksueel wangedrag of discriminatie, schrijft de BBC.

De maatregel moet nog worden goedgekeurd door het parlement en kan waarschijnlijk later dit jaar ingaan. “Slachtoffers en getuigen van wangedrag en discriminatie wordt al te lang het zwijgen opgelegd”, zei vicepremier Angela Rayner op X.

Het gebruik van geheimhoudingsovereenkomsten, zogenoemde NDA’s, na wangedrag is al langer omstreden. Een voormalige assistent van de voor misbruik veroordeelde oud-Hollywoodproducent Harvey Weinstein voerde jaren campagne voor de aanpassing van de regels.

De ex-assistent van Weinstein, Zelda Perkins, noemde het besluit van de Britse regering een mijlpaal. Ze spreekt volgens de BBC over een overwinning voor de mensen die na het tekenen van een NDA “alles riskeerden om de waarheid te vertellen”.

Bron: ANP