Economie - 20 juni 2025 om 17:44

Dealers druk met telefoontjes over terugroepactie Citroën

BUNNIK (ANP) – Autodealers hebben het vrijdag druk gehad met bezorgde telefoontjes van automobilisten met Citroëns die niet meer de weg op mogen om defecte airbags die kunnen ontploffen. Bij de aankondiging van een terugroepactie van ruim 33.000 Citroëns C3 en DS3 in Nederland deed moederbedrijf Stellantis de oproep niet met de auto’s te rijden, waardoor veel mensen willen weten waar ze aan toe zijn.

“Dealers hebben vandaag veel bezorgde telefoontjes gekregen”, zegt een woordvoerder van BOVAG, de branchevereniging voor autodealers. “Her en der worden extra callcenters opgezet.”

Onder andere autodealerconcern Van Mossel heeft een extra callcenter ingericht. Eigenaar en directeur Eric Berkhof zegt dat de extra telefoontjes “goed te managen waren”. “We hebben goed reparaties kunnen inplannen en mensen goed kunnen helpen met vervangend vervoer. Het is wel spannend om het allemaal voor elkaar te krijgen.”

Van Mossel verwacht dat maandag vervangende airbags binnenkomen. “Niet allemaal tegelijk, want het zijn er veel”, zegt Berkhof.

Bron: ANP