Media en Cultuur - 15 mei 2025 om 13:04

Belgische politie valt binnen bij youtuber Acid

De Belgische politie heeft donderdag een huiszoeking gedaan bij de youtuber Nathan Vandergunst, bekend als Acid. Volgens persbureau Belga werd de huiszoeking verricht voor het onderzoek dat naar Acid loopt, omdat hij de naam van de dader in een verkrachtingszaak deelde in een video.

Vandergunst deelde begin april een video op zijn kanaal waarin hij de naam noemt van een 24-jarige student gynaecologie. De rechtbank oordeelde dat de man schuldig was aan verkrachting, maar legde hem geen straf op, omdat het gaat om “een getalenteerd en geëngageerd persoon”. De Vlaamse youtuber wordt verdacht van belaging.

Bij de huiszoeking zou de computer van Acid in beslag zijn genomen, maar daarover wil het parket van West-Vlaanderen niets zeggen, meldt Belga. Het parket geeft in het belang van het onderzoek geen verdere informatie.

Acid is eerder al veroordeeld tot drie maanden voorwaardelijke gevangenisstraf en 800 euro boete voor een eerdere onthulling van verdachte personen. In 2023 maakte hij de namen bekend van de leden van de studentenvereniging die betrokken waren bij de gewelddadige ontgroening waarbij aankomend lid Sanda Dia overleed.

Bron: BuzzE