Media en Cultuur - 23 maart 2025 om 23:17

Belinda Meuldijk noemt dood De Nijs ‘niet te bevatten gemis’

Belinda Meuldijk heeft een week na het overlijden van Rob de Nijs alsnog publiekelijk gereageerd. De liedschrijfster noemt zijn dood op Facebook “een niet te bevatten gemis, maar ook vrede” en deelt daarbij het laatste lied dat ze voor de zanger schreef.

De 70-jarige Meuldijk bedankt in het bericht iedereen die haar en haar zoon Yoshi heeft gecondoleerd. “Er zijn zoveel liefdevolle brieven, bloemen en tekeningen waarmee wij overstelpt werden! Het deed ons goed om te weten hoe geliefd Rob was. Ik wil daarom nog een heel bijzondere laatste dank doen, met het laatste lied dat ik schreef voor Rob.”

“Rob vroeg altijd of ik nog wél wilde blijven schrijven als we afscheid namen. En natuurlijk deed ik dat, al wisten we dat hij de kracht niet meer had om nog de studio in te gaan”, aldus Meuldijk over het lied dat componist Han Kooreneef daarom inzong. “Deze demo vond hij prachtig. Daarom is het een dierbare herinnering en ik deel het nu, en heb vrede met het einde. Ik hoop dat iedereen er met aandacht naar luistert. Het is goed zo.”

Meuldijk droeg als tekstschrijver veel bij aan de muzikale carrière van De Nijs, met wie ze tussen 1984 en 2006 samen was. Ze schreef voor hem hits als Hou Me Vast, Alles Wat Ademt en Banger Hart. Afgelopen week wilde ze nog niet reageren op het overlijden van De Nijs.

Bron: BuzzE