Media en Cultuur - 11 mei 2025 om 18:25

Claude geniet van tramrit door Basel: alsof ik Beyoncé was

Claude heeft enorm genoten van de openingsceremonie van het Eurovisie Songfestival. In het Zwitserse Basel werden hij en zijn medekandidaten door duizenden mensen onthaald tijdens een parade door de stad. Aan het einde wachtte hem nog een marathon interviews geven voor de massaal uitgelopen pers.

“Ik heb al veel rode lopers gezien maar dit is wel andere koek”, lachte Claude in gesprek met het ANP. “Het is veel, maar je krijgt er ook heel veel energie van. En ik hou heel veel van cultuur en van verschillende talen. Dus het is heel grappig om na elk gesprekje weer met iemand anders uit een heel ander land te praten.” De Nederlandse inzending droeg op de voor de gelegenheid turquoise loper weer een burgundyrood pak van ontwerper Ilona Simons.

Voordat Claude voor de internationale media verscheen gingen alle kandidaten in historische trams door de stad. “Dat was echt enorm leuk. Er stonden zoveel mensen langs de weg”, zegt de zanger onder de indruk. Hij zat onder meer samen met de Finse deelneemster Erika Vikman in de tram, met wie hij bevriend is geraakt. “We waren heel blij dat we samen dat ritje konden doen, samen lekker gek doen en zwaaien naar iedereen alsof we Beyoncé en Jay-Z waren.”

De feestelijkheden in de stad werden enigszins overschaduwd door verschillende pro-Palestijnse protesten langs de route. Zo wemelde het van de Palestijnse vlaggen, werd de tram waarin de Israëlische deelneemster Yuval Raphael zich bevond achtervolgd door demonstranten en werd ze luidkeels uitgescholden en uitgejouwd.

Claude heeft de demonstranten ook gezien, zegt hij, maar zelf merkte de zanger weinig van eventuele onrust. “Ik denk ook: laat iedereen lekker doen wat hij wil doen. Als ze daar blij van worden, moeten ze dat doen. Ik heb zelf geen spanningen opgevangen.”

Bron: BuzzE