Media en Cultuur - 31 mei 2025 om 07:29

Trump ontslaat baas National Portrait Gallery vanwege diversiteit

De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de directeur van de National Portrait Gallery in Washington ontslaat. Trump laat op zijn sociale medium Truth Social weten dat hij Kim Sajet niet geschikt vindt voor de baan omdat zij in haar beleid diversiteit en inclusie belangrijk vindt. Dat zou haar volgens Trump ongeschikt maken voor deze plek.

Sajet stelde in het verleden dat zij het belangrijk vindt dat het museum weerspiegelt dat ook vrouwen en Afro-Amerikanen een belangrijk onderdeel van de geschiedenis van het land uitmaken.

De National Portrait Gallery is een belangrijk museum in Washington met duizenden schilderijen van belangrijke Amerikaanse politici, wetenschappers, activisten en artiesten die een bijdrage aan de geschiedenis van de VS hebben geleverd. Sajet, een kunsthistoricus met de Nederlandse nationaliteit, is de eerste vrouwelijke directeur van de prestigieuze galerij.

Sinds Trump voor de tweede keer in het Witte Huis zit, probeert de Amerikaanse president veel initiatieven en programma’s voor meer diversiteit te schrappen. Het is niet duidelijk wat de directe aanleiding voor Trump is om Sajet te ontslaan. Ook is niet duidelijk of Trump in de positie is om haar te ontslaan, al ontvangt het museum wel subsidie van het Amerikaanse Congres.

Het Smithsonian Institution, de organisatie waar de National Portrait Gallery onder valt, heeft nog niet gereageerd op het nieuws. Het is niet de eerste kunstinstelling waar Trump mensen ontslaat.

Bron: BuzzE