

Almeida wint Ronde van Romandië, Evenepoel beste in tijdrit
GENÈVE (ANP) – Wielrenner João Almeida heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De Portugees van UAE Team Emirates nam met een goede afsluitende tijdrit de leiderstrui over van de Fransman Lenny Martinez. Wereldkampioen Remco Evenepoel uit België won de tijdrit in Genève voor Almeida en de Italiaan Alberto Bettiol.
Almeida won het klassement met een voorsprong van 26 seconden op Martinez. Almeida’s ploeggenoot Jay Vine eindigde door de vierde plaats in de tijdrit als derde. Evenepoel klom naar de vijfde plaats.
De Portugees won dit jaar ook al de Ronde van het Baskenland met twee ritten en een etappe in Parijs-Nice. Voor Evenepoel is het na de Brabantse Pijl zijn tweede zege van 2025.
Evenepoel: bijna perfecte tijdrit
Evenepoel maakte zijn status als regerend olympisch en wereldkampioen tijdrijden waar door de 17,1 kilometer met start en finish in Genève als snelste af te leggen in 20.33 minuten. Almeida was 12 seconden langzamer en Bettiol 18 seconden. Vine gaf 24 seconden toe.
Evenepoel zei zich voor deze etappekoers vooral op de tijdritten te hebben geconcentreerd en was daarover tevreden. “Ik heb bijna een perfecte tijdrit gereden. Ik ben ook blij dat mijn schouder goed reageerde. Ik moet tevreden zijn met de week die ik heb gehad, wetende dat ik nog zoek naar de goede vorm. Ik ben blij met de progressie.”
‘De laatste dag telt’
Almeida zei dat hij met veel vertrouwen aan de tijdrit begon. “Ik win hier geen etappe, maar ik zat er altijd vooraan bij. Ik ben heel blij met de eindzege. De laatste dag telt.”
Bron: ANP
Laatste nieuws



